Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy

Lekarstwo

Forum Strona Główna » Fobie & Lęki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr

PostWysłany: 21 Lis 2006, 18:58    Temat postu: Lekarstwo
Mam mały problem.

Pewna bliska mi osoba, ma problem z połykaniem lekarstw.
Chodzi mi o większe pigułki. Małe tabletki połyka ale tych większych (antybiotyków) nie chce.

Boi się, że zadławi się nimi czy "wpadną w złą dziurkę"

Czy istnieje jakiś sposób, żeby jej pomóc?

Będe bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Inspired

PostWysłany: 21 Lis 2006, 22:21    Temat postu:
Miałem identyczny problem z moją mamą - musiała połknąć sporej wielkości kapsułkę, ale blokowała się psychicznie i miała z tym problemy.
Odruchowo, możnaby rzec, zastosowałem prostą sugestię osadzoną w takim schemacie:

Potwierdzenie rzeczywistości odbiorcy, ALE (akcent)lekkie odskoczenie od tematu + sugestia niezaprzeczająca bezpośrednio pierwszej części

czyli w praktyce:

Rozumiem, że możesz teraz mieć jakieś opory w połknięciu takiej kapsułki, ALE, skoro już tak rozmawiamy, to może zauważysz, że szybko i skutecznie można ją połknąć?

Efekt gwarantowany Very Happy

PostWysłany: 22 Lis 2006, 12:00    Temat postu:
Trochę nie dokładnie na temat, ale ...
Wczoraj wzięła mnie grypa. Kijowy ból głowy i ogólne osłabienie. Walnąłem sobie sugestię "przed 18:00 będę zdrowy". Chodziło o to, żebym mógł się pouczyć, albo popracować na komputerze. O 16 biegłem po monitor Very Happy

Swoją drogą nie lubię chemii, a szczególnie antybiotyków Razz
Powrót do góry
Inspired

PostWysłany: 22 Lis 2006, 16:27    Temat postu:
A w jaki sposób wpoiłeś sobie tą sugestię - tzn. powtarzałeś jedno zdanie, wizualizowałeś? To ciekawe, bo poradziłeś sobie naprawdę szybko...

PostWysłany: 23 Lis 2006, 10:39    Temat postu:
Cytat:
KU*** przed 18 bede zdrowy, bo mam lepsze zajecia niz lezec bez ruchu i spac

To tak ogolnie Cool
Swoja droga mam wyrobione przekonanie, ze jak cos mnie chwyci to sie trzymie przez ok jeden dzien, a potem juz jest lajtowo. Dziala juz ok 3 - 4 latek Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Strona 1 z 1