Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy

NLP w mediach

Forum Strona Główna » Ogólnie o NLP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inspired

PostWysłany: 24 Gru 2006, 12:58    Temat postu: NLP w mediach
http://tvp.pl/3950,20061215434086.strona

Właśnie wystartował nowy progra Joanny Brodzik "Dookoła siebie", który będzie emitowany na TVP2 od kwietnia przyszłego roku. Dziś oglądałem premierowy odcinek wraz ze wstępem, i co mnie zaskoczyło - w programie poruszony będzie temat neurolingiwstycznego programowania! Czyżby NLP miało coraz większą liczbę zwolenników, którzy przekonali się na własnym ciele o jego zaletach? Jak sądzicie, który z polskich trenerów NLP wystąpi w programie? Jaki jest obraz NLP w naszych mediach? Zapraszam do debaty Cool

PostWysłany: 24 Gru 2006, 18:36    Temat postu:
Z tego co wiem to Mateusz Grzesiak coś wspominał w newsletterze i/lub na forum, że będzie miał program w tv, ale nie wie w jakiej.

Dobrą szkołą technik NLP jest "Gra w ciemno" na Polsacie. Ibisz tak ładnie manipuluje ludźmi, że szok Smile

Co do programu: o NLP nie wiem czy słyszeli, bo by motto zmienili na pozytywne, bez negacji Razz
Życzę jej, by program okazał się sukcesem i wielu ludzi w mądrej ramie dowiedziało się o NLP i innych dziedzinach.
Obecnie ludzie w większości wypadków zobaczą słowo "manipulacja" i albo rzucają się, albo uciekają. Czekam z niecierpliwością na program o NLP Very Happy

PostWysłany: 30 Gru 2006, 11:52    Temat postu:
Pierwsza duża reakcja opinii publicznej na coś takiego jak 'NLP' to komentarze odnośnie artykułu 'Współcześni szarlatani' w Ozonie, opublikowanego nota bene później na Onecie. Tekst, niestety, napisany został tendencyjnie, brakowało mu obiektywizmu i chłodnego podejścia do sprawy. Znalazło się coś o nielicencjonowanych trenertach, o pustych hasłach natychmiastowej zmiany i niewypałach w postaci kursów uwodzenia ( Rolling Eyes ). Raczej nie kwestionowano walorów neurolingwistyki, wszak o niej samej raczej mało napisano. Pamiętam relacje ludzi, którym szkolenia nic nie dały... bo i chyba nie miały prawa dać. Zaraz po publikacji pojawił się wysyp komentarzy - od tradycyjnego 'bes sęsu', poprzez 'to ultrakatolicka propaganda', kończąc na 'opętanym trenerze' i 'manipulowaniu, moja koleżanka wyszła z ciała, nie wróciła'. Brakowało mądrych wypowiedzi, popartych dowodami. Chyba za bardzo przywiązujemy się do zaściankowego myślenia, polegającego na profilowaniu całej swej wypowiedzi na kategoryczny osąd. Prawie nic nie jest czarne, albo białe - w NLP też jest coś do naprawienia, niemniej jednak ludzie, którym ono pomogło są żywym dowodem na to, iż działa. Dlatego też trochę zawiodłem się na Ozonie, jakby nie spojrzeć, wartościowej gazecie. Podobał mi się w nim styl, rodzaj humoru, zrównoważony światopogląd, ale tu nie popisali się Sad

PostWysłany: 31 Gru 2006, 00:08    Temat postu:
Jebać media Smile
Lepiej się bawić i tworzyć nowe rzeczy.
Media zawsze będą pokazywać negatyw i takie mają prawo. Ja mam prawo nie włanczać wiadomości, nie czytać gazet itd. Mam prawo oglądać tylko MTV 4FUN i VIVĘ Razz

PostWysłany: 04 Lut 2013, 17:33    Temat postu:
media żyją własnym życiem,nie zmienimy ani ich podejścia do tych spraw,ani ich przekonań.
Powrót do góry
zelazny

PostWysłany: 04 Mar 2013, 11:41    Temat postu:
Zgadzam się, media czasami zajmują się taką papką że aż dziwię się kto tego słucha/ogląda Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Strona 1 z 1