Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy

odpala mi się fobia - nie wiem od czego

Forum Strona Główna » Ogólnie o NLP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pirat

PostWysłany: 26 Paź 2010, 16:37    Temat postu: odpala mi się fobia - nie wiem od czego
Wczesniej miałem juz fobie , kilka miesiecy wczesniej ale pozbyłem się jej .
Mianowicie połączyłem jakoś lęk ze słowem "rak" i za każdym razem gdy je słyszałem bądz widziałem odpalała się adrenalina , na początku oczywiscie takze lęku nie miałem oswojonego , jednak nauczylem sie obserwować myśli i emocje , i zaczalem kombinowac i badac jak funkcjonuje ta fobia , poprzez doświadczenie . I okazało się że nie odpalała się gdy np . sam napisze bądz powiem słowo "rak" , jednak to nie wystarczyło żeby zmienić wzorzec ale przez przypadek odkryłem sposób i ten stary wzorzec został zdjety, mianowicie gdy wpisałem "rak" małą literą , word automatycznie powiekszył pierwsza litere to dało wrazenie ruchu no i autentyczny ruch , to zaskoczyło umysł i wtedy powstaje nowy wzorzec , jesli podeszles do tego na spokojnie .

i było ok przez pare tygodni ,miesiecy ale tez umysł był troche nadwrazliwy w niektorych okolicznosciach i jakos znowu wskoczyła mi fobia , usunelem ją znowu ale tez przez przypadek musiało mi sie zdysocjowac (?) czy tam zakotwiczyć te uczucie ze starej fobii z czyms innym .

Mam pare hipotez nakladalem zatykacze do uszu - a teraz jak mi sie odpala to piszczy mi w uszach , to najprawdopodobniej jest zwiazane wlasnie z uszami , tylko teraz co dokładnie wywołuje tą fobie ? jesli na słowo "rak" to działa to teraz w inny sposób bo nie można tego wzorca zmienic przez wzrok czy słuch a wiec moze dotyk ? ale rownie prawdopodobne ze to w jakies inne słowo wpadło całkiem zwyczajne i czesto spotykane. Swoją drogą " rak" tez nie wystepuje w czystej postaci okazalo sie ze bardzo czesto wystepuje nie czysto np."irak" w srodku na poczatku na koncu itp .

Ta kotwica jest troszke mniej meczaca ale bardzo czesto sie odpala, tak ogolnie to jest bardzo meczace ciało to ciezko znosi , nie mowiac juz o normalnym funkcjonowaniu , ciało się męczy , mi sie troche porobilo przez to troche pieprzykow, bo ciało wyrzuca hormony, oczyszcza się

Jakie macie rady , pomysły ,spostrzezenia?
ktos z was robil sobie kotwice ? jak sie oslabia kotwice , one moga tak bez konca sie odpalac czy słabna jak sie czesto w jednym dniu odpalają ?
nie znam się za bardzo na nlp , do tej pory nlp mi nie podchodziło , wole prace z ciałem, oddechem , technologie świadomosci ...
prosze o pomoc
Powrót do góry
Malaga

PostWysłany: 04 Lut 2013, 17:31    Temat postu:
nie wiem co ci poradzić,ale kiedyś też tak miałam,wbiłam sobie do głowy pewne przykre zdarzenie i nie mogłam się go pozbyć,pomogły mi rozmowy z przyjaciółką.
Powrót do góry
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Strona 1 z 1