Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy

pytanie o zmianę submodalności!

Forum Strona Główna » Techniki NLP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elmagico

PostWysłany: 09 Lip 2011, 14:32    Temat postu: pytanie o zmianę submodalności!
Witam serdecznie!

Mam pewne pytanie o zmianę submodalności, chodzi o takie ćwiczenie jak ustalenie submodalności starego przekonania, czyli wielkość, odległość, kształt, rozmiar i później wykreowanie nowego przekonania i również ustalenie jego submodalności, później podstawia się submodalności starego przekonania w miejsce nowego, w dodatku nazywa się je roboczo np: jestem zajebistym uwodzicielem i ja zacząłem tak zmieniać inne moje submodalności i zacząłem nazywać je w różny sposób, bo pomyślałem, że ta metoda nada się również na inne moje przekonania na temat samego siebie. W dodatku trener nlp mówił, że te przekonanie tzn. ten obraz 'dogonisz' i ja zacząłem tak zmieniać różne przekonania np. spotykam samych wspaniałych ludzi lub jestem dobrym sprzedawcą i mi się moja logika pomieszała bo zacząłem to traktować tak, że te przekonanie będzie już zawsze we mnie funkcjonować, że np. będę już zawsze spotykał tych wspaniałych ludzi i tylko takich będę spotykał, jednak to działało tylko podczas, gdy o tym myślałem i później już olewałem ten obraz i to przekonanie i przestawało mieć znaczenie, jednak zdarzało się, że faktycznie moja podświadomość bardzo szybko doganiała ten obraz w takiej nazwie i postaci w jakiej go wykreowałem, więc pomyślałem sobie, że to jest tak jak z prawem przyciągania i że to co myślisz to się dzieje, a jeżeli ja myślę tym przekonaniem to tak też się będzie działo, więc zmieniłem submodalności po raz kolejny i nazwałem moje nowe przekonanie 'wszystkie laski lecą na mnię' i wyszedłem na miasto, żeby się przekonać czy faktycznie tak się będzie działo według nowego przekonania, jednak szybko przekonałem się, że tak nie jest i zacząłem strasznie panikować bo pomyślałem, że coś zmieniłem sobie z psychiką i że we mnie działa coś nie na moją korzyść bo jest inaczej niż sobie wykreowałem, jako moje nowe przekonanie.. ale w końcu przyjechałem do domu i zmieniłem znowu submodalności tego przekonania 'wszystkie laski lecą na mnie' na inne bardziej łagodne i uspokoiłem się.. jednak do tej pory mam wrażenie, ze tego nie rozumiem i bardzo chciałbym żebyście mi to wytłumaczyli jak to działa.. ta metoda nazywa się chyba swishh pattern.. strasznie dziwnie po tym zareagowałem bo spanikowałem, ze moj umysl bedzie chcial to dogonić, ale te przekonanie jest dla mnie niemozliwe i umysl krytyczny tego nie akceptuje.. zastanawiam sie czy mozna tak sobie cos zmienic w submodalnosciach czy psychice, ze umysl jakos zle zareaguje? Prosze o pomoc!

Ja po prostu strasznie głupio myślałem.. Myślałem, że poprzez zmianię submodalności, już coś zmienię na zawsze jako nowe przekonanie i dzieki temu tak juz zawsze będzie działo się w moim zyciu.. jednak tak nie jest.. no nic czekam na odpowiedzi od was moi drodzy z prosba o pomoc i wytlumaczenie mi tego jak nalezy..
Powrót do góry
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Strona 1 z 1