Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy

raczkowanie w NLP

Forum Strona Główna » Ogólnie o NLP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiesiol

PostWysłany: 01 Gru 2006, 04:12    Temat postu: raczkowanie w NLP
Czesc
chce zaczac przygode z NLP. Zanim jednak zaczne to mam pytania. Po pierwsze na ile faktycznie NLP jest skuteczne poprosze o wasze doswiadczenia w jaki sposob NLP zmienilo wasze zycie na lepsze.
Po drugie czy NLP mozna sie nauczuc z ksiazek. Czytam wlasnie wstep do NLP i the structure of magic ale mnie to hm inspiruje. Planuje zrobic praktyka NLP. Pytanie: jak rozpoznac dobry kurs NLP od takiego sobie. Czy mozecie cos polecic, najlepiej w okolicach Tychow, Bielska Bialej. Bede w Polsce w przyszlym roku wiec moze uda mi sie zalapac.
Po trzecie: mieszkam w Sydney. Moge zrobic NLP Practitioner po angielsku ale nie potrafie ocenic na ile jezyk w ktory, jest prowadzony kurs jest istotny dla wynikow. Czy ktos z was ma opinie na ten temat.
Powrót do góry
Darius5

PostWysłany: 01 Gru 2006, 11:00    Temat postu:
NLP jest bardzo skuteczne. Zajmuję się nim już prawie rok i różnica w moim zachowaniu jest ogromna. Z pogłębiającej depresji przeszedłem do rozpędzającej się ekspresji. Teraz piszę artykuły, dwie książki i współtworzę ten portal. Jakby mi ktoś opisał to co teraz robię rok temu to bym mu nie uwierzył, a nawet wyśmiał Razz
Traktuj wszystko z książek jakby to była prawda. Wszystko sprawdzaj, czy aby na pewno działa. Dzięki temu o wiele więcej się nauczysz i zweryfikujesz wiadomości z niektórych książek o NLP, które nie mają nic mądrego do przekazania Wink
Co do Praktyka to bardzo dobry pomysł Very Happy Jeśli będziesz w Polsce na dłużej to polecam Ci Studium NLP, w którym się uczę. Poza nim nie orientuję się czy na śląsku są jeszcze jakieś ośrodki.
Co do rozpoznawania czy prowadzący jest dobry ... sprawdź jego stronę internetową. Może będą na niej opinie ludzi, którzy byli na szkoleniach. Zadaj też pytanie o niego na jakichś lokalnych forach. Zastanów się też nad czasem kursu. Sam się uczę NLP i wiem, że nie sposób się wszystkiego nauczyć w kilka dni. Dlatego bardzo mi odpowiada plan dwóch dni spotkań co miesiąc. Co do opcji "wszystko na raz" czyli intensywny kurs, to minimum tydzień z doświadczonym trenerem. John La Valle praktyka robił dwa tygodnie , jeśli dobrze pamiętam. Jedno, co jest pewne, to, że po takim tygodniu czeka Cię jeszcze dużo pracy, by wszystko opanować w działaniu.
Język w NLP jest względny. Sam się uczyłem z nagrań Bandlera, i Robbinsa i nauczyłem się z tych nagrań baaaardzo dużo. Mimo, że aż tak dobrze angielskiego nie rozumiem Smile
Ważne jest, by się uczyć i poznawać nowe rzeczy, a sprawa jak pozostaje otwarta, bo w końcu Bandler nauczył się NLP jedynie z praktyki i zaczepiania ludzi na ulicy Very Happy

PostWysłany: 08 Gru 2006, 12:49    Temat postu:
A jaką kaiązke bys polecił na dobry poczatek? Smile
Powrót do góry
Darius5

PostWysłany: 08 Gru 2006, 14:58    Temat postu:
Trzy dobre pozycje na dobry początek:
"Alchemia Manipulacji" Richarda Bandlera
"Serce umysłu" Małżeństwa Andreasów (zapomniałem imion Razz)
"Obudź w sobie olbrzyma" Anthonego Robbinsa

Kiedy to przeczytasz będziesz mniejwięcej wiedział jakie są główne metanurty NLP.

PostWysłany: 08 Gru 2006, 21:18    Temat postu:
Książki to skarbnica wiedzy i najlepszy podarunek, jaki można sprawić drugiej osobie Smile Moim zdaniem tym należy się uwaga:

Arrow "Z żab w księżniczki" oraz "Tranceformations" Richarda Bandlera i Johna Grindera

Arrow "Potęga podświadomości" Josepha Murphy'ego (nie jest to lektura bezpośrednio związana z NLP, ale ma niesamowity wpływ na czytającego)

Arrow "NLP - nowa technika osiągania sukcesów" Steve'a Andreasa i Charlesa Faulknera

Arrow "Unlimited Power" Tony'ego Robbinsa
Cytat:
Po pierwsze na ile faktycznie NLP jest skuteczne poprosze o wasze doswiadczenia w jaki sposob NLP zmienilo wasze zycie na lepsze.

NLP posiada 100% skuteczność, pod warunkiem, że nie pakuje się go w definicje ani zawęża do stosowania tych samych, monotonnych technik. Każdy z nas stanowi zupełnie odrębną istotę i każdy ma inny zamek, który trzeba otworzyć odpowiednim kluczem. Wówczas da się zmienić dosłownie wszystko - a czy będzie to tym samym NLP co z hasła w "Wikipedii", to już inna sprawa. Ważne jest to, że coś przynosi dobre rezultaty. Sam do tej pory nie miałem jeszcze kontaktu z neurolingwistyką na żywo ani nie ćwiczyłem jej pod okiem profesjonalisty(co przecież jest najważniejsze -.-"), lecz poznane narzędzia pomogły mi w wielu sytuacjach. Przez ostatnich kilka lat byłem najlepszym uczniem w swoich szkołach, i wygląda na to, iż w tym roku sytuacja pozostanie bez zmian Smile Szybko motywuję się, jeżeli chcę, dobrze dogaduję się z innymi, spowalniam proces zmęczenia... Może wydawać się, że to wiele - choć każdy ma stokroć większe możliwości!

Cytat:
Po trzecie: mieszkam w Sydney. Moge zrobic NLP Practitioner po angielsku ale nie potrafie ocenic na ile jezyk w ktory, jest prowadzony kurs jest istotny dla wynikow. Czy ktos z was ma opinie na ten temat.
Wiele zależy od prowadzącego, jego tempa mówienia i tonu głosu. Musisz zastanowić się nad tym, czy potrafisz swobodnie myśleć lub śnić po angielsku, i czy cały kurs możesz przypomnieć sobie, odtwarzając np. nagranie. Masz dobry powód do tego, by lepiej poznać najważniejszy język na świecie. Powodzenia Smile

PostWysłany: 08 Gru 2006, 21:33    Temat postu:
Odnośnie Potęgi podświadomości to odradzam.
SAmo gadanie i afirmacje bez działania są do pupy.

PostWysłany: 08 Gru 2006, 22:28    Temat postu:
Tylko, że czasem słowa prowadzą do czynów Smile a książka mimo swoich wad daje swoiste poczucie bezpieczeństwa, czasem noszę ją przy sobie i jakoś czuję się bardziej podbudowany.