Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy

Szybkie czytanie - program Dictator

Forum Strona Główna » Szybka Nauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patryk

PostWysłany: 22 Maj 2007, 18:16    Temat postu: Szybkie czytanie - program Dictator
Kiedyś znalazłem stronę internetową, na której był pewien program do szybkiego czytania. Trochę czasu minęło i adres strony wypadł mi z głowy, lecz poszperałem co nieco w internecie i znalazłem pewien program, który jest odpowiednikiem tego, co kiedyś znalazłem na tamtej stronie. Ale do rzeczy. Wink

Program nazywa się Dictator i opiera się na "metodzie błyskawicznej wizualnej prezentacji informacji". Polega to na tym, że na ekranie prezentowany jest tekst w określonych odstępach czasu, w tym samym miejscu. Może być to jeden wyraz lub - dzięki opcji multiword - nawet kilka. Dictator umożliwia ustawienie prędkości z jaką się chce czytać. Na stronach wyczytałem zapewnienia, że w krótkim czasie można przyzwyczaić się do prędkości 400-450 wyrazów na minutę, co jest w miarę imponującym wynikiem.

Na głównej stronie programu można wyczytać, że jeżeli nabierze się wprawy, to można dojść do wniosku, że czytaniu przy użyciu Dictatora (nie Dyktatora Razz) jest szybszie i łatwiejsze, niż zwykłe czytanie książek.

Ile w tym prawdy? Cóż... najlepiej samemu to wypróbować i ocenić. Wink

http://dictator.kieranholland.com/dictator.html
Powrót do góry
Malaga

PostWysłany: 04 Lut 2013, 17:25    Temat postu:
jak dla mnie ,nie jest to nic nadzwyczajnego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Strona 1 z 1