Forum Strona Główna | Zaloguj | Rejestracja | Profil | Użytkownicy | FAQ | Szukaj | Grupy


Techniki NLP...czy naprawde działają ; ]?

 Forum Strona Główna » Ogólnie o NLP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamek10021991Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 2

PostWysłany: 22 Sie 2011, 16:55    Temat postu: Techniki NLP...czy naprawde działają ; ]?
Techniki neurolingwistycznego programowania
Formuła Willisa H. Carriera
1.Zadaj sobie pytanie co najgorszego może ci się przydarzyc?
2.Przygotuj się na przyjecie tego,jeśli zajdzie potrzeba.
3.Potem spokojnie,wychodząc od najgorszego,zacznij ratowac co tylko się da.

„Jeżeli nie przejmiesz kontroli nad własnym życiem,zrobi to ktos inny.”

ZAPROGRAMOWANIE WIZERUNKU WEWNĘTRZNEGO NA SUKCES
1.Poświęć kilka chwil,by się odprężyć i głęboko oddychac.W miare jak rozluźniają się mięsnie,łatwiej jest uwolnic wyobraźnię.
2.teraz wyobraź sobie,że staje przed tobą twoje inne „ja”.To najwspanialsze „ja” jakie potrafisz sobie wyobrazić –twoje autentyczne „ja’’.
3.Pozwól sobie poczuc,jak jestes szczesliwy ze swoim autentycznym „ja”.Spójrz jak twoje autentyczne”ja” stoi.,oddycha,uśmiecha się,chodzi i mówi.Przyjzyj się jak rozmawia z innymi.
Zauważ,jak twoje autentyczne „ja” radzi sobie z problemami i realizuje cele.
4.A teraz wejdz w nie, połącz się ze swoim autentycznym „ja”.Spójrz oczyma swojego „ja”,łuchaj przez jego uszy i poczuj,jak dobrze jest zyc zyciem twojego prawdziwego „ja”.
5.Zakończ tę sesją programowania,poświęcając minutę na marzenia, jak zmieni się twoje Zycie,gdy będziesz coraz bardziej zyc zyciem swojego autentycznego „ja”.Wyobraź sobie, ze zyjesz autentycznie w dowolnie wybranych rzeczywistych sytuacjach z przeszłości,teraźniejszości i przyszłości.
----------------------------------------------------------------
„Udając ,żę jestes mały-nie przysłużysz się światu”

SPOSOBY NA NATYCHMIASTOWE ZWIEKSZENIE PEWNOŚĆI SIEBIE
1.Trzymaj głowę wysoko, w wygodnej i zrelaksowanej pozycji. Pozwól, żeby kręgosłup utrzymywał cie w pionie. Wyobraź sobie, że przez twój kręgosłup prosto do nieba przebiega złota nić i żę ta nić cię podtrzymuje. Odpręż się,nić bezpiecznie cię podtrzymuje. Ta zrelaksowana wyprostowana postawa naturalnie współgra z uczuciem pewności i niedługo będzie dla ciebie równie naturalna jak oddychanie.
2.A teraz przypomnij sobie moment poczucia całkowitej pewności. Wróc do tamtego czasu, zobacz to co widziałes, usłysz to co słyszałes i poczuj, jak dobrze się czułes.
3.teraz wzmocnij i nasyc kolory oraz dźwięki w tym obrazie i pozwól, by wrażenie pewności stało się bardziej intensywne.
4.Zaobserwuj, gdzie w ciele najmocniej odczuwasz wrazenie pewności. Nadaj temu uczuciu pewnośc, kolori przesuń wybraną barwę do czubka głowy i do końców palców stóp.
podwój nasycenie koloru.Podwój je ponownie!.
5.Powtórz punkty 2-4 co najmniej 5 razy!.Znowu wyobraź sobie ze wszystkimy szczegółami wydarzenie, podczas którego czujesz się pewnie. Możesz korzystac z tego samego doświadczenia lub za każdym razem zmieniac je.
----------------------------------------------------------------
„Więcej nauczyły mnie moje porażki niż sukcesy”

WŁĄCZNIK PEWNOŚCI SIEBIE
1.Przypomnij sobie moment, kiedy czułeś się naprawdę pewnie. W skupieniu wróc do tamtego czasu-zobacz to co wdziałeś,usłysz to, co słyszałeś i poczuj, jak dobrze się czułeś.
2.Przeżywając wspomnienie,wzmacniaj i rozjaśniaj kolory i dźwięki w tym obrazie, wzmocnij uczucie pewności, by stało się bardziej intensywne.
3.Przezywając te wszystkie pozytywne uczucia, ściśnij razem kciuk i środkowy paec jednej ręki.
4.A teraz ściśnij kciuk i palec i przeżyj to pozytywne uczucie.
5.Powtarzaj etapy 1-4 kilka razy z różnymi dobrymi wspomnieniami, aż samo ściśnięcie kciuka i środkowego palca zacznie wywoływać pozytywne uczucia.
6.Wciąż trzymając złączony kciuk i środkowy palec, pomysl o sytuacji, w której chcesz czuć się pewnie. Wyobraź sobie, że sprawy układaja się idealnie, dokładnie tak, jak sobie tego życzysz.Zobacz to, co byś zobaczył, usłysz to, co byś usłyszał i poczyj , jak dobrze jest tak się czuc.
-------------------------------------------------------------------
„Chcielibyście usłyszec ode mnie receptę na sukces?To całkiem proste-naprawdę.Podwójcie tempo, w jakim ponosice porażki”

PROGRAMOWANIE ZALET
1.Stojąc z zamkniętymi oczyma przed lustrem, przywołaj w pamięci konkretny moment, kiedy ktoś, kogo cenisz i komu ufasz, obdarzył cię komplementem. Odtwórz to doświadczenie wyraziście i ze szczegółami.
2.Przywołując komplement i szczerośc osoby, która go wygłosiła, szczególną uwagę zwróc na swoje uczucie zaufania i szacunku do tej osoby.
3.W momencie, gdy doświadczysz tego najmocniej, otwórz oczy i spójrz w lustro. Pozwól sobie naprawdę zobaczyć to, ci widziała ta osoba i zauważ ,jakie to uczucie.
4.Kiedy czujesz sie we własnej skórze naprawdę wspaniale, ściśnij kciuk i środkowy palec. Pozwól, by uczucia miłości i szacunku do samego siebie zmieszały się z wrażeniem pewności, którego właśnie doświadczasz.
--------------------------------------------------------------------------
„Jeśli przechodzisz piekło, idź dalej”

WEWNĘTRZNY UŚMIECH
1.Usiądź wygodnie-ostatecznie możesz trenować wewnętrzny uśmiech gdziekolwiek, w dowolnej pozycji.
2.Pozwól, żeby uśmiech zagościł w twoich oczach. Jeśli chcesz, unieś kąciki ust,delikatnie, jak ktoś, kto zna naprawde wspaniały sekret, ale nie czuje potrzeby, żeby go zdradzać.
3.Uśmiechnij się wewnętrznie do każdej części swojego ciała, która sprawia wrażenie spiętej albo cierpiącej, ze poczujesz ulgę i odprężenie.
4.Usmichnij się wewnętrznie do każdej części swojego ciała, która czuje się szczególnie dobrze. Możesz się uśmiechnąć serdeczniej, wyrażając wdzięczność tej części swojego ciała za to, że pomaga ci zachować zdrowie i siłę.
5.Pozwól, aby wewnętrzny uśmiech dotarł do każdego zakątka ciała. A oto szczególne sugestie:
a)Uśmiechnij się wewnętrznie do organów, z których składa się twoje ciało,
b)poślij uśmiech wzdłuż przełyku do żołądka. Niech uśmiech przebiegnie przez mniejsze i większe wnętrzności.
c)Poślij uśmiech w górę, do mózgu, a potem w dół, do podstawy czaszki i wzdłuż kręgosłupa.
Możesz uśmiechać się także do własnego życia, nie tylko do ciała.Spróbuj posłać uśmiech i wewnętrznie wyrazić wdzięczność swoim związkom, środowisku albo projektowi, nad którym obecnie pracujesz i zauważ, jak zaczyna wzrastać poziom pozytywnej energii. ; )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://nlp-lore.blogspot.com/
_________________
http://nlp-lore.blogspot.com/
Powrót do góry
SylwiaxDołączył: 06 Lis 2012
Posty: 4

PostWysłany: 06 Lis 2012, 11:14    Temat postu: TAK!
Zdecydowanie działają! W moim fachu nieodzowna jest praca zespołowa, dlatego nasza firma skorzystała z usług trenera Kamila Grunda www.eranlp.pl Efekty były zauważalne bardzo szybko, praca bardziej efektywna a to odbiło się też na naszych zarobkach Smile
_________________
Sylwiax
Powrót do góry
bblogDołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 3

PostWysłany: 19 Lis 2012, 10:00    Temat postu:
Oczywiście, że techniki działają. Każdy profesjonalny menedżer ma w kieszenie taką wiedzą.
Moralnie nie jest to poprawne bo trochę chodzi o oszukiwanie tych, którzy takiej wiedzy nie mają. Są wtedy bezbronnymi ofiarami.

https://keszker.pl/hobby/zarzadzanie-przywodztwo
Liderzy biznesu - to dla nich jest NLP - chcesz być liderem to interesuj się tym.
Powrót do góry
MalagaDołączył: 02 Lut 2013
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04 Lut 2013, 17:28    Temat postu:
też uważam,że działają,bez dwóch zdań,można spokojnie im zaufać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Strona 1 z 1